ATAILE - Uluslararası Dil Sınavları Koordinatörlüğü

BEILS

Atatürk Üniversitesi Uluslararası Dil Sınavları Koordinatörlüğü – BEILS Uluslararası İngilizce Online Eğitim Kurumları iş birliği ile Online İngilizce Eğitimi Programı

Atatürk Üniversitesi Uluslararası Dil Sınavları Koordinatörlüğü – BEILS Uluslararası İngilizce Online Eğitim Kurumları işbirliği ile, 2020-2021 döneminden başlamak üzere, yurt genelindeki tüm akademisyenlere açık yürütülecek online İngilizce eğitim programının duyurusudur.

ELT sektörünün en büyük markalarından Burlington English’in online eğitim markası olan BEILS, dünya üzerinde 30’un üzerinde ülkenin eğitim sisteminde yer almakta, online İngilizce eğitiminde ise Brezilya, Meksika, ABD, Hindistan, İtalya ve İspanya’da ise faaliyetlerini pazar lideri konumunda sürdürmektedir.

Eğitim Sistemi

Online eğitimde, video konferans üzerinden, sınıf ortamında ve kendi müfredatı ile hizmet veren BEILS, gerek bu yönleri, gerekse eğitiminde kullandığı kendi yazılımı olan online Topic Lesson platformları ve Self Study yazılımları ile özgündür, içeriği kendisine aittir, rakipsizdir.

BEILS eğitim kadrosunun tamamı, formasyon sahibi diplomalı öğretmenlerden oluşur. BEILS sisteminde, öğretmen diploması bulunmayan kişiler öğretmenlik yapamaz. Öğretmenler içinde Türk öğretmenler, İngilizceyi ikinci dil olarak konuşan, konusunda çok tecrübeli, yurt çapında tanınan isimler; yabancı öğretmenler ise tamamı anadili İngilizce olan ülkelerin vatandaşlarıdır.

BEILS sisteminde, anadili İngilizce olmayan ülkelerin öğretmenleri “native teacher” olarak sunulmaz. BEILS eğitmenleri, öğrencilerini her yönleriyle tanır, kayıtlarını tutar (BEILS Learner Journal) eğitimleri için en uygun yol haritasını belirlerler.


Eğitim Şeması

-BEILS, derslerini Basic, Beginner, Intermediate ve Advanced olmak üzere 4 seviyede verir.

-Seviyelere, profesyonel ölçüm uygulayan BEILS Placement Test üzerinden yazılı, uzman eğitim kadrosu tarafından yapılan mülakatla sözlü olmak üzere, iki aşamalı olarak karar verilir.

-Her seviye, her biri 60 dakikadan oluşan 48 saatten oluşur.

-Katılımcılar, derslerini ister haftada 2 saat, ister haftada 3 saat olarak alabilirler. Dolayısıyla48 saatlik seviyeyi haftada 2 saat olarak alan katılımcılar, 1 kuru 6 ayda,48 saatlik seviyeyi haftada 3 saat olarak alan katılımcılar 1 kuru 4 ayda bitirebilirler.

-Aynı 3 ders, hafta içerisinde farklı günlerde, farklı saatlerde, farklı öğretmenler tarafından defalarca tekrarlanır. Bir başka deyişle, aynı şekilde, aynı öğretmen, aynı dersi, sabah, öğle, akşam, farklı saatlerde tekrarlar. Dolayısıyla sistem içerisinde katılımcının kendisine uyan bir gün veya saat yakalayamama riski yoktur.

-48 saati oluşturan 48 ayrı ders, bütünsel içerik takip ettiğinden, birbirinden sadece konu ve tema bazında ayrılır. Dolayısıyla sisteme dahil olan her bir öğrenci, hiçbir sınıf açılışı beklemeden, aynı gün eğitime dahil olabilir. Kaçırdığı hiçbir şey yoktur.

-Öğrenciler, derslerini BEILS Management Zone (MZ) üzerinden kendileri programlar. Öğrenciler, sınıf limiti aşılmamış olduğu sürece, istedikleri sınıfa, istedikleri öğretmenin dersine kayıt yaptırabilirler.

Destek Programları

-BEILS sisteminde, öğrenimi üstlenmiş Eğitim Koçları dışında, Rehber Öğretmenler mevcuttur.

-Rehber Öğretmenler, Eğitim Koçlarından öğrencilerinin günlük raporlarını alır (BEILS Student Online Observation Guide), takip ederler.

-Öğrencilerin gelişimini takip eden Rehberler, her 15 günde bir bu raporlarla yaptıkları dönüşlerle, öğrencilerine geri bildirimlerde bulunurlar.


Hediye Platformları

-Öğrencilere, kayıt anında seviyelerine uygun bir Self Study platformu da açılır. Öğretmensiz bu kendi kendine çalışma ortamı, Avatar öğretmen ve Speech Trainer özellikleriyle, öğrenci yalnızken bile kendisine yol gösterir, yanında yürür. Platform 200 saatlik içeriğe sahiptir.

-Öğrencilere, kayıt anında (akademik, mesleki veya hobi amaçlı) BEILS Career Pathways adındaki üçüncü bir platform daha hediye edilir. Sadece seçilen alana uygun kelime, kalıp, deyiş, deyim ve içerikle örülü bu platform, işleyiş olarak tamamen öğretmenli Topic Lesson platformunun ve Self Study platformunun prensiplerine sahiptir. Bu üçüncü platform da 52 saatlik içeriğe sahiptir.

Sadece Atatürk Üniversitesi üzerinden gelen öğrencilere özel olarak,  Beils standardı olan “52 saatlik 1 Career Course / Mesleki İngilizce” yerine, toplam 156 saate denk gelen 3 adet Career Course / Mesleki İngilizce platformu açılacaktır.

Beils Sales Team görüşmenizde, kariyer platformu size ayrıntılı şekilde gösterilecek, seçeceğiniz kariyer modülleri 365 gün için hesabınıza tanımlanacaktır.

-Öğrenciler, BEILS Topic Lesson’lardan oluşan öğretmenli ortam, ders sonrası devam ettikleri Self Study platformu ve kariyer ortamı sunan Career Pathways platformu ile, toplamda 300 saatlik bir eğitim alırlar.

-Öğretmenli olarak yapılan online dersler, ister 4 ayda, ister 6 ayda tamamlansın, ücretsiz sunulan platformlar 1 yıl boyunca açık kalır.

-Öğrencilere, kayıt anında seviyelerine uygun dijital Reader grupları hediye edilir.-Okuma kitabı serileri, donanım olarak akıllı tahta zenginliğinde, özgün egzersiz ve çalışmalara sahiptir.-Kitapların tamamı audio özellikleri ile gelir, seslidir.


Kayıt ve Ödeme Sistemi


1) ATAILE bağlantılı gelen öğrencilerin, ödeme öncesi, bağımsız
https://www.surveymonkey.com/r/3MJ7XCX kayıt sitesine girerek, gerekli bilgileri doldurmaları gerekmektedir

2) https://beils.com.tr/ingilizce-seviye-testi/ bağlantısından seviye testini yapınız.

3) Seviye testini tamamladıktan sonra diğer işlemler için “BEILS Call Center” yetkilileri sizinle irtibata geçecektir.

4) BEILS hakkında detaylı bilgi için : https://beils.com.tr/

5) ATAILE hakkında detaylı bilgi için: https://ataile.atauni.edu.tr/