ATAILE - Uluslararası Dil Sınavları Koordinatörlüğü

Uluslararası Dil Sınavları Günü ve Fuarı Düzenlendi.

Atatürk Üniversitesi Uluslararası Dil Sınavları Koordinatörlüğü (ATAILE) ve Kariyer Planlama ve Mezun İzleme Uygulama ve Araştırma Merkezi (Kariyer Merkezi) iş birliğinde 5 Kasım 2019 tarihinde Uluslararası Dil Sınavları Günü ve Fuarı düzenlendi.

Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat YAKTIN’ın katılımıyla gerçekleşen programda, Uluslararası Dil Sınavları Koordinatörü Öğr. Gör. Cengizhan AKDAĞ, Atatürk Üniversitesi Kariyer Planlama ve Mezun İzleme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Yasemin KAYA,  PTE Academic İş Geliştirme ve Operasyon Uzmanı Fatih ÖZER, ETS Global Akademik İlişkiler ve ELT Uzmanı Yasemin ARŞİN, British Council Türkiye Müşteri İlişkileri Koordinatörü, Sena YAMAN, Cambridge Assesment İş Geliştirme Destek Müdürü, Ülkem KARACA BUCKLEY’in konuşmalarından sonra fuar alanına geçilerek katılımcıların sınavlar hakkındaki sorularına cevap verildi.

Akademisyen, üniversite öğrencisi ve birçok ilkokul ve liseden gelen öğrenciler dil sınavları konusunda merak ettikleri soruların cevaplarını firma stantlarındaki yetkililerden aldılar.

Uluslararası Dil Sınavları Koordinatörü Öğr. Gör. Cengizhan AKDAĞ bu organizasyonu her yıl yapmayı planladıklarını bildirdi.